Izabrana prva tri najbolja videa za natječaj „Tanjur pun dobrote“

Autor: Saša Ostojić, 23. 3. 2017.

Učenici Osnovne škole Bršadin pod mentorstvom učiteljice hrvatskog jezika, Dine Miličević, prof. i učitelja Saše Ostojića, prof. sudjelovali su u natječaju "Tanjur pun dobrote", svojim videouratkom.

Na natječaj Udruge Žmergo, “Tanjur pun dobrote”, prijavljena su 34 video uratka u kojima je sudjelovalo 396 učenika i 53 učitelja i profesora mentora iz 12 osnovnih i 10 srednjih škola.U formi video uratka u trajanju do 30 sekundi, učenici škola diljem Hrvatske imali su zadatak prepoznati i iznjedriti inovativne ideje kao njihove prijedloge rješenja za uočene probleme na u području uzgoja hrane, bacanja hrane i odgovorne kupovine i potrošnje hrane.

Žiri koji je procijenio pristigle projektne prijedloge sastojao se od tima projekta EAThink2015 Udruge Žmergo te stručnih suradnika Udruge – Igor Paulić, televizijski snimatelj i autor nekoliko nagrađivanih filmova na međunarodnim filmskim festivalima te Petar Kürschner jr., nagrađivani fotograf, filmski producent i ton majstor. Pri odabiru najboljih uradaka, žiri se vodio kriterijima kao što su povezanost s temom natječaja, dimenzija globalnog, angažman učenika kroz ideju i autorstvo, inovativnost.Žiri je odlučio ovako:

1. mjesto – Osnovna škola Drenje, „Jedi pametno! Djeluj održivo!
2. mjesto – Srednja škola – Centar za odgoj i obrazovanje Zagreb, „Hoćemo li jesti otpad od otpada ili?“
3. mjesto – Gimnazija Andrije Mohorovičića, „Tanjur pun dobrote

NAJ KAMERA – SŠ Mate Blažine, „Srdela – jučer za danas i sutra“
NAJ REŽIJA – PRVA SUŠAČKA HRVATSKA GIMNAZIJA U RIJECI, „Bigfoot“
NAJ MONTAŽA – OŠ Supetar, „Jedi lokalno, misli globalno“
NAJ GLUMICA– Prva Sušačka Hrvatska gimnazija u Rijeci, „Tanjur pun dobrote“
NAJ GLUMAC – OŠ Brajda, „Smoothie love“
NAJ GLAZBA – Škola za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok, „Zdrava priča“
NAJ GLOBALNA DIMENZIJA –  OŠ Bršadin, „Hrana kao otpad“
NAJ INOVATIVNA IDEJA – Gospodarska škola Varaždin, „Znam što jedem“

Pobjednički video spot sudjelovat će u natječaju na europskoj razini na kojem će se natjecati s pobjedničkim radovima iz 12 EU zemalja koje sudjeluju u projektu EAThink2015.