Bili smo gosti srpske pravoslavne gimnazije "Kantakuzina Katarina Branović" u Zagrebu

Autor: Tatjana Lukić, 21. 12. 2016.

Učenici osmog razreda nase škole bili su gosti srpske pravoslavne gimnazije "Kantakuzina Katarina Branović" u Zagrebu. Nakon pozdravnog govora ravnatelja, djeci je zaželjeo dobrodošlicu mitroplit zagrebački. Učenici su s učiteljima realizirali ovaj projekt na način da su se međusobno upoznavali, družili i sudjelovali u brojnim radionicama. a imali su priliku i uživati u prekrasno uređenoj metropoli u vrijeme adventa. Ravnatelj Gimnazije, gospodin Slobodan Lalić, organizirao je posjete kulturnim zdanjima, šetnje bajkovitim gradom s gro kulturnih događanja i na kraju, posjet pravoslavnoj crkvi u vrijeme službe. Djeca koja su sudjelovala u ovome projektu uvidjela su sve posebnosti ove najsuvremenije opremljene školske ustanove, otvorenih vrata za svu djecu s prostora RH. Zahvaljujemo se svim učenicima, djelatnicima, posebice ravnatelju ove škole na ukazanim novim mogućnostima za nastavak obrazovanja i pruženom gostoprimstvu.

Ученици осмог разреда насе школе били су гости српске православне гимназије "Кантакузина Катарина Брановић" у Загребу. Након поздравног говора директора, деци је зажељео добродошлицу митроплит загребачки. Ученици су с учитељима реализовали овај пројект на начин да су се међусобно упознавали, дружили и суделовали у бројним радионицама. а имали су прилику и уживати у прекрасно уређеној метрополи у време адвента. Директор Гимназије, господин Слободан Лалић, организовао је посете културним здањима, шетње бајковитим градом с гро културних догађања и на крају, посета православној цркви у време службе. Деца која су суделовала у овоме пројекту увидела су све посебности ове најсувременије опремљене школске установе, отворених врата за сву децу с простора РХ. Захваљујемо се свим ученицима, делатницима, посебно директоруове школе на указаним новим могућностима за наставак образовања и пруженом гостопримству.