Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja-DABAR

Autor: Saša Ostojić, 13. 11. 2016.

U petak, 11.11.2016. učenici 8. razreda naše škole koji su izrazili interes učestovali su u međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja.

Sudjelovanjem želimo učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj računalnog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim.

Učenicima su se zadaci svidjeli jer nemaju često priliku rješavanja logičkih zadataka, te su odmah mogli dobiti povratnu informaciju o tome kako su rješili test.

Najviše točnih odgovora imala je Dejana Grabovac, dok su odmah iza nje Nevena Milinković, Nemanja Jeremić i Sara Jović.

У петак, 11.11.2016. ученици 8. разреда наше школе који су изразили интерес учестовали су у међународном такмичењу из информатике и рачунарског размишљања.

Суделовањем желимо ученицима показати да рачунар није само играчка за друштвене мреже или гледање филмова него извор занимљивих логичких задатака који учење и развој рачунарског размишљања чине занимљивијим и динамичнијим.

Ученицима су се задаци свидели јер немају често прилику решавања логичких задатака, те су одмах могли добити повратну информацију о томе како су решили тест.

Највише тачних одговора имала је Дејана Грабовац, док су одмах иза ње Невена Милинковић, Немања Јеремић и Сара Јовић.