World Space Week Asocijacija, Svjetski tjedan svemira

Autor: Saša Ostojić, 4. 10. 2016.

World Space Week Asocijacija (WSWA) je najveća svjetska obrazovna organizacija povezana sa svemirom, pokrenuta od strane Ujedinjenih naroda i Vijeća za miroljubivo korištenje svemira (COPUOS) te Ureda za izvanzemaljske poslove (UN OOSA).

Svjetski tjedan svemira se obilježava svake godine od 4. - 10. listopada, a nacionalni koordinatori rade tijekom cijele godine i pomažu organizatorima događanja te koordiniraju aktivnosti povezane s obilježavanjem Svjetskog tjedna svemira. World Space Week Asocijacija ima nacionalne koordinatore u preko 80 država širom svijeta.

Svjetski tjedan svemira se obilježava i u našoj školi kroz razne radionice, predavanja, te promatranje zvjezdanog neba teleskopom svakog dana od 19:00 h. Ovom prilikom pozivamo sve zainteresirane da nam se pridruže, ukoliko to vremenski uvjeti dozvole.

Wорлд Спејс Wеек Асоцијација (WСWА) је највећа светска образовна организација повезана са свемиром, покренута од стране Уједињених народа и Већа за мирољубиво кориштење свемира (ЦОПУОС) те Уреда за изванземаљске послове (УН ООСА).

Светска недеља свемира се обележава сваке године од 4. - 10. октобра, а национални координатори раде током целе године и помажу организаторима догађања те координирају активности повезане с обележавањем Светске недеље свемира. Wорлд Спејс Wеек Асоцијација има националне координаторе у преко 80 држава широм света.

Светска недеља свемира се обележава и у нашој школи кроз разне радионице, предавања, те посматрање звезданог неба телескопом сваког дана од 19:00 часова. Овом приликом позивамо све заинтересоване да нам се придруже, уколико то временски услови дозволе.