Svjetski dan školskog mlijeka

Autor: Saša Ostojić, 1. 10. 2016.

Svjetska organizacija za hranu i poljoprivredu Ujedinjenih naroda FAO započela je obilježavanje Svjetskog dana školskog mlijeka 2000. godine. Svjetski dan školskog mlijeka u svijetu se tradicionalno obilježava  u rujnu.

Našа škola već dvije godine  je uključena u šemu „ Školskog mlijeka“ ispred Ministarstva poljoprivrede.  Prigodnim programom i u našoj školi  obilježen je taj datum.. Učenici  svih razreda dobili su zadatke prilagođene njihovom uzrastu. Cilj obilježavanja Svjetskog dana školskog mlijeka je isticanje važnosti pravilne i uravnotežene prehrane te važne uloge mlijeka u svakodnevnoj prehrani djece školskog uzrasta.

Светска организација за храну и пољопривреду Уједињених народа ФАО започела је обележавање Светског дана школског млека 2000. године. Светски дан школског млека у свету се традиционално обележава у септембру.

Наша школа већ две године је укључена у шему "Школског млека" испред Министарства пољопривреде. Пригодним програмом и у нашој школи обележен је тај датум . Ученици  свих разреда добили су задатке прилагођене њиховом узрадст. Циљ обележавања Светског дана школског млека је истицање важности правилне и уравнотежене исхране те важне улоге млека у свакодневној исхрани деце школског узраста.