Pravila ponašanja u virtualnim učionicama

Autor: Tatjana Lukić, 17. 3. 2020.

Poštovani učenici,

u narednom razdoblju, učenici, ravnatelji i učitelji komunicirat će unutar virtualnih zbornica i virtualnih razreda.

Napominjemo da su pravila ponašanja jednaka kao i u stvarnim učionicama. Sve objave neprimjerenog sadržaja bit će uklonjene, a podatci autora bit će proslijeđeni školi na daljnje postupanje u skladu sa školskim pravilima o pedagoškim mjerama.

Objave

• Objave su uvijek javne, nikad privatne!
  • Objave služe za razmjenu važnih informacija među svim sudionicima tima odnosno učenika u virtualnoj učionici.
  • Svi neprimjereni sadržaji, vrijeđanje i nasilje su najstrože zabranjeni te će učeniku biti izrečena odgovarajuća pedagoška mjera.

Datoteke

• Datoteke služe za razmjenu nastavnih materijala u tekstualnom ili multimedijskom obliku.
  • Svaki nastavnik će odrediti pravila za organizaciju datoteka  te se svi učenici tih pravila moraju pridržavati.
  • Učenik je dužan prema uputama učitelja do 19:00 sati prenijeti (upload) datoteku sa zadaćom ili rješenjima zadataka. Ta datoteka može biti slika iz bilježnice slikana pametnim telefonom ili tabletom.

Aktivnost

• Svaka aktivnost u virtualnoj učionici se bilježi u kartici Aktivnost.
  • Razrednik i učitelji će nakon svakog radnog dana provjeriti učeničku aktivnost u virtualnoj učionici.
  • Ako aktivnost iz nekog razloga u potpunosti izostane potrebno se javiti razredniku i priložiti ispričnicu.
  • Ako aktivnost izostane samo iz određenih predmeta potrebno je javiti se nastavniku tog predmeta ili potražiti pomoć razrednika.

Čavrljanje

• Čavrljanje služi isključivo za osobnu komunikaciju između učitelja i učenika!
  • Učenik se uvijek može javiti na ovaj način, ako ima problem ili nejasnoću u gradivu, zadatku ili korištenju virtualne učionice.
  • Čavrljanje (chat) između učenika u virtualnoj učionici se ne preporuča, a ako postoji ne smije sadržavati neprimjerene sadržaje, vrijeđanje i nasilje te će u tom slučaju učeniku biti izrečena odgovarajuća pedagoška mjera.

« Listopad 2020 »

Osnovna škola Bršadin / , Bršadin / os-brsadin.skole.hr / ured@os-brsadin.skole.hr