Obilježili smo školsku slavu - svetog Savu

Autor: Tatjana Lukić, 28. 1. 2018.

U petak, 26. siječnja, naša je škola svečano obilježila svoju školsku slavu svetog Save. Kako bi učenici bolje upoznali osobu i lik svetog Save, ali i saživjeli se s njim, održan je integrirani školski dan gdje je tema bila sveti Sava. Učenici nižih razreda izrađivali su memori kartice, recitirali pjesmice, glumili isječke iz života svetog Save, izrađivali plakate, rješavali razne zadatke, dok su učenici petog razreda samostalno dramatizirali tekstove. Šestaši su, s našom školskom umjetnicom iz osmog razreda Tijanom Bajić, izradili pravu društvenu igru koja prati putove svetoga Save, s obilježenim samostanima, ali i opasnim zadatcima s kojima se igrači moraju susresti ako bi odigrali tu igru. Sedmi se razred upustio u ozbiljnu znanost, heraldiku, i izradio srednjovjekovni školski grb, dok su osmaši uveli svetoga Savu u svoje školske klupe i prikazali kakve bi probleme imao taj svetac da je rođen u suvremenom dobu. Učenici su imali tri sata za vrijedni rad, a na kraju su u holu škole svi demonstrirali svoj uradak. Poslije toga, u holu škole održan je svečani obred uz rezanje kolača i svetosavsku himnu.  Svečani obred predvodio je bršadinski svećenik, protojerej Ljubenko Jović. U obredu je sudjelovao i vjeroučitelj, Miljen Ilić. Uslijedilo je posluženje i spremnost za nove školske pobjede.

У петак, 26. јануара, наша школа свечано обележила слав Светог Саве. Како би ученици боље упознали особу и лик Светог Саве, али и саживели с њим, одржан је интегрисани школски дан где је тема била свети Сава. Ученици нижих разреда израђивали су меморијске картице, рецитoвaли песмице, глумили изводе из живота светог Саве, израдили плакате, решавали различите задатке, док су ученици 5. разреда самостално драматизoвaли текстове. Шесташи су са нашoм школскoм уметницом из осмог разреда Тијаном Бајић направили праву друштвену игру која прати путеве светoг Савe, са обележеним самостанима, али и опасним задацима са којима играчи морају срести ако би играли. Седми разред упустио у озбиљну знаност, хералдику, и израдио средњовековни школски грб, док су осмаши увели светoг Саву у своје школске клупе и приказали какве би проблеме имао да је био рођен у савременом добу. Ученици су имали три сата за вредан рад, а на крају су у школи сви демонстрирали свој посао.Након тога, у холу школе одржан је свечани oбpeд.