Posjet Tršiću, rodnom mjestu Vuka Karadžića

Autor: Tatjana Lukić, 31. 5. 2017.

Dana 29. 5. 2017. godine izveden je školski izlet u Tršić. Učestvovali su učenici četvrtog, petog, šestog i sedmog razreda i tri učitelja.

Vožnjom preko Bosne i Hercegovine stigli smo u Loznicu gdje nas je čekao lokalni licencirani turistički vodič. Uslijedio je obilazak Loznice i galerije Miće Popovića, a potom obilazimo manastir Tronošu i upoznajemo se s njegovim znamenostima.

Put nastavljamo do naše glavne destinacije, a to je Tršić, rodno mjesto Vuka Stefanovića Karadžića. Obilazimo Tršić i cijeli etno kompleks, posjećujemo Vukovu kuću i imanje. Nakon razgledavanja etno kompleksa ručali smo u etno restoranu.

Put nastavljamo ka Banji Koviljači. Slijedi obilazak Toplice, a zatim etno selo Sunčana rijeka koje se nalazi neposredno uz rijeku Drinu. Ovdje smo imali slobodno vrijeme za druženje u prirodi. Uslijedio je povratak u Bršadin u veselom raspoloženju s puno lijepih dojmova.

Дана 29. 5. 2017. године изведен је школски излет у Тршић. Учествовали су ученици четвртог, петог, шестог и седмог разреда и три учитеља.
Вожњом преко Босне и Херцеговине стигли смо у Лозницу гђе нас је чекао локални лиценцирани туристички водич. Уследио је обилазак Лознице и галерије Миће Поповића, а потом обилазимо манастир Троношу и упознајемо се с његовим знаменостима.
Пут настављамо до наше главне дестинације, а то је Тршић, родно место Вука Стефановића Kараџића. Обилазимо Тршић и цели етно комплекс, посећујемо Вукову кућу и имање. Након разгледавања етно комплекса ручали смо у етно ресторану.
Пут настављамо ка Бањи Kовиљачи. Следи обилазак Топлице, а затим етно село Сунчана река које се налази непосредно уз реку Дрину. Овде смо имали слободно вријеме за дружење у природи. Уследио је повратак у Бршадин у веселом расположењу с пуно лепих дојмова.