ŠŠD Panonija Osnovne škole Bršadin osvojilo 1. mjesto u regiji Istok

Autor: Tatjana Lukić, 5. 2. 2017.

Školsko športsko društvo Panonija novoosnovano je društvo pri Osnovnoj školi Bršadin, a u svojoj kratkoj povijesti postiglo je zapažene rezultate na natjecanju u stolnom tenisu, osvojenim 1. mjestom u regiji Istok u školskoj 2016. /17. godini. Zadaća ŠŠD-a je okupljanje učenika škole koji se bave športom. Ciljevi ŠŠD-a su promicanje bavljenja športom, a realiziraju se kroz međurazredne i međuškolske športske susrete. Športske aktivnosti ovise o interesu učenika, no tehnički uvjeti nisu u skladu s interesima naših ukupno 80 učenika polaznika Osnovne škole Bršadin. Škola nema adekvatne vanjske terene propisane Državnim pedagoškim standardom, a ni športsku dvoranu te  učenici tijekom zimskog razdoblja u višenamjenskom prostoru Škole igraju stolni tenis i šah, a kada to vremenski uvjeti dozvoljavaju, djeluje nogometna sekcija, umjesto šahovske i stolnoteniske. ŠŠD Panonija sudjelovalo je do sada u konkurenciji mladića u nogometu, stolnom tenisu i šahu.

Школско спортско друштво Панонија новоосновано је друштво при Основној школи Бршадин, а у својој краткој историји постигло је запажене резултате на такмичењу у столном тенису, освојеним 1. местом у регији Исток у школској 2016. /17. години.
Задаћа ШСД-а је окупљање ученика школе који се баве спортом. Циљеви ШСД-а су промицање бављења спортом, а реализујусе кроз међуразредне и међушколске спортске сусрете. Спортске активности овисе о интересу ученика, но технички увјети нису у складу с интересима наших укупно 80 ученика полазника Основне школе Бршадин. Школа нема адекватне вањске терене прописане Државним педагошким стандардом, а ни спортску дворану те  ученици тијеком зимског периода у вишенаменском простору Школе играју столни тенис и шах, а када то временски услови дозвољавају, делује фудбалска секција, уместо шаховске и столнотениске. ШСД Панонија суђеловало је до сада у конкуренцији младића у фудбалу, столном тенису и шаху.