Dan zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Saša Ostojić, 16. 10. 2016.

Povodom obilježavanja Dana zahvalnosti za plodove zemlje priređen je aktualni sat u predvorju škole. Za ovu priliku učenici razredne nastave donijeli su pogače i pecivo koje su umijesili sa svojim majkama i bakama.
Na početku sata učenici su se pomolili sa svojim vjeroučiteljem, a zatim razgovarali o značaju hrane koju nam daje zemlja, kao i o značaju i vrstama kruha.
Nakon toga su učenici sa svojim učiteljicama pravili različite oblike od tijesta koje je nakon toga odnijeto na sušenje.
Sat je završen proglašenjem najljepše pogače / peciva, a predsjednicima razreda su uručene zahvalnice za sudjelovanje u obilježavanju ovog Dana.
Tijekom velikog odmora učenici su se poslužili donijetim proizvodima.

Поводом обележавања Дана захвалности за плодове земље приређен је јавни час у холу школе. За ову прилику ученици разредне наставе донели су погаче и пециво које су умесили са својим мајкама и бакама.
На почетку часа ученици су се помолили са својим вероучитељем, а затим разговарали o значају хране коју нам даје земља, као и о значају и врстама хлеба.
Након тога, ученици су са својим учитељицама правили различите облике од теста које је након тога однесено на сушење.
Час је завршен проглашењем најлепше погаче / пецива, а председницима разреда су уручене захвалнице за учествовање у обележавању овог Дана.
Током великог одмора ученици су се послужили донесеним производима.